تاریخ امروز:30 تیر 1403
تبلیغات بنری

تبلیغات بنری

خب در ابتدا به نظرم بهتر هستش که خود بنر رو تعریف کنیم

بنر پیامی تبلیغاتی است که به شکلی هنری، شامل متون و تصاویر زیبا روی صفحات وب سایتها ظاهر می شود و بازدیدکنندگان را به سایت آگهی دهنده و یا صفحه مشخصات کالا هدایت می‌نماید. بنر های استاندارد ۴۶۸ ویا ۱۲۰ پیکسل پهنا و۶۰ پیکسل ارتفاع دارد و معمولا در بالای صفحه وب قرار می گیرد. بنرهای کوچکتر، که به بنر بند انگشتی یا تمبر پستی معروفند، معمولا در نقاط دیگر (گوشه‌های راست یا چپ) صفحه جای داده می شوند.

انواع بنر:

 1. بنر ثابت
 2. بنرهای پویا
 3. بنر‌های تعاملی

بنر‌ ثابت

یک تصویر ثبات هستند و تبلیغات رو در اندازه ثابت نمایش می‌دهند. معمولا این مدل بنرها CTR پایینی دارند.

بنر‌های پویا

این نوع بنرها در واقع بنرهای ثباتی هستند که توشون از فناوری انیمیشن استفاده شده. معمولا به فرمت‌های GIF و Flash هستند. این نوع بنرها به خاطر پویایی که دارن معمولا CTR بالاتری دارن نسب به بنر‌های ثابت.

بنر‌های تعاملی

این‌ها مدلی جدیدتر از بنر‌ها هستند که با کاربر ارتباط برقرار میکنند. مثلا این امکان رو فراهم میکنند گزینه‌هایی برای ورود اطلاعات کاربران در نظر گرفته میشود و متناسب با اطلاعاتی که کاربران وارد میکنند به آن‌ها پاسخ می‌دهد. این بنر‌ها معمولا در خرید‌ها و ثبت‌نام‌های اینترنتی استفاده می‌شود.

چند نکته در مورد طراحی بنر‌ها

 1. در طراحی بنر‌ها از رنگ‌های تند، پررنگ و جذاب استفاده کنید
 2. عنصر سادگی و روانی را در طراحی خود رعایت کنید
 3. پیام بنر‌ها باید کوتاه و کمتر از ۲۰ کلمه باشد.
 4. المان‌های اصلی مورد استفاده در بنر بیشتر از ۳۴ مورد نباشد
 5. موضوع مورد نظر شما باید در همان نگاه‌ اول برای مخاطب قابل فهم باشد
 6. بنر‌های خود را در وب‌سایت‌های مرتبط به گروه شغلی خود قرار دهید
 7. شعار تبلیغاتی یکی از برگ های برنده در طراحی بنر هاست و گاهی سرنوشت تبلیغات بنر را رقم می زند و سایر المانهای فرم و تصویر به کار رفته در بنر ها باید چشم فریب باشد
 8. در بنرها، استفاده از عبارات اینجا را کلیک کنید شاید قدری تکراری و کلیشه باشد، عبارات شما برای دنبال کردن بنر توسط بازدیدکننده، باید گیرا و وسوسه برانگیز باشد.
 9. تصاویر پویا می‌تواند بنر شما را به شدت جذاب کند.

تبلیغات بنری

تبلیغات بنری یک راه موثر برای نمایش پیامهای تبلیغاتی شما در اینترنت است.این تبلیغات تنها روش تبلیغات در اینترنت نیست ولی یک بخش اساسی از تبلیغات آنلاین به حساب می آید. این تبلیغات روشی بسیار مناسب در جهت جا انداختن نام تجاری هستش.

در تبلیغات بنری چند اصطلاح مهم وجود داره که اون‌ها رو توضیح میدم براتون:

۱.page view: تعداد دفعاتی که یک صفحه‌ دیده شده است.

۲.Banner view: تعداد دفعاتی که یک بنر در سایت نمایش داده شده است.

۳.Click through: تعداد دفعاتی که بازدید‌کننده‌ها بر روی بنر شما کلیک کرده‌اند.

۴.CTR : نسبت تعداد دفاعاتی که بنر دیده شده در مقابل تعداد دفعاتی که کلیک شده بر روی بنر به صورت درصد (در مباحث قبل کامل توضیح داده شده است)

۵.CPM: هزینه به ازای هر M که این M نشان دهنده‌ی عدد ۱۰۰۰ هستش. به طور مثال اگه CPM یک سایت 200000 تومان باشد یعنی شما برای اینکه بنرتون ۱۰۰۰ بار نمایش داده شود باید200000 تومان پرداخت کنید.

۶.ROS: مخفف کلمات Run Of Site می باشد، به معنی اینکه یک تبلیغات بنری در هر صفحه یک وب سایت نمایش داده می شود یا اینکه در یک طبقه بندی خاصی از یک وب سایت نمایش داده می شود یا فقط هنگامی که یک کلمه کلیدی خاص در یک موتور جستجو وارد گردد به نمایش در می آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *